whatsapp

Karşılaştırma Listesi

İlan karşılaştırma yapabilmek için en az 2 ilan seçmelisin.

Haberler

En son haberler ile güncel kalın
Yetkisi Olmayan İlan Veremeyecek !

Yetkisi Olmayan İlan Veremeyecek !

Yetki belgesi olmayan emlakçılık yapamayacak, ilan giremeyecek

Emlak işi ile uğraşan yüz binleri ilgilendiren, kaçak emlakçılık yapanları ilan dahi giremeyecek pozisyona getiren yeni Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik sonrası Bakan Pekcan'dan açıklama.

 
 Yüz binlerce gayrimenkul danışmanı için kritik süreç başladı! Yeni yönetmelikle birlikte Taşınmaz Ticareti için önemli adımlar atılmış oldu. Emlak alım satımı işi ile uğraşan komisyoncular için yeni dönem resmen başladı. Yetki belgesi olmayan gayrimenkul danışmanlığı yapamayacak. Yetki belgesi şartı ile emlak komisyoncuları hizmet kalitesini arttıracak, ilan kirliliği ortadan kalkacak.


Emlak ticaretine ilişkin yeni tebliğ gündemdeki yerini korurken, açıklamalar peş peşe geliyor. Gayrimenkul alım satımında yetki belgesi şartı ile alakalı dün yayımlanan yeni tebliğ sonrasında bu işin ticareti ile uğraşan komisyoncular son derece memnun. Yetki belgesi olmayan emlakçılıkı yapamayacak, internet sitelerine ilan dahi giremeyecek. Emlak sektöründe faaliyet gösteren profesyonel danışmanlar durumdan memnun. Bu işi kaçak yapanlar ise durumdan şikayetçi...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, emlak alım satımı yapanları yakından ilgilendiren yeni yönetmelik değişiklikleri ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bakan Pekcan paylaşımında, 'Resmi Gazete’de yayımlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik değişikliği ile emlakçılık faaliyetlerinde hizmet kalitesinin artırılmasını, haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını ve kayıt dışılığın önlenmesini amaçlıyoruz.' dedi.
 


emlakçılık yetki belgesi yönetmeliği

Diğer Haberler

Ağustos  ayı kira artışı ne kadar olacak

Ağustos ayı kira artışı ne kadar olacak

AĞUSTOS AYI KİRA ARTIŞ ORANI Temmuz ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla ağustos ayı kira artış ... Devamını Oku
Haziran ayı kira artış oranı belli oldu

Haziran ayı kira artış oranı belli oldu

Haziran ayı kira artış oranı belli oldu Haziran 2022 kira artış oranı ne kadar oldu? Kiralara ne kadar zam ... Devamını Oku