whatsapp

Karşılaştırma Listesi

İlan karşılaştırma yapabilmek için en az 2 ilan seçmelisin.

EMLAK ALIM HİZMETİ

EMLAK ALIM HİZMETİ

YABANCILARIN TÜRKİYE'DE MÜLK SATIN ALMASI

Hayalinizdeki mülkü satın almaya karar verdiyseniz doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Arya emlak Türkiye, taşınmaz ticareti yapmaya yetkili olmak için gereken tüm yasal hususları eksiksiz olarak barındırmaktadır. Emlak alış/satışı ciddi profesyonellerin yapması gereken ve yasal hususlara tabii bir iştir.

Mülk almak için yapılması gereken prosedürler ciddi fakat zor olmayan, her anında profesyonel destek sunacağımız ve birlikte yürüteceğimiz bir süreç olacak.

Türkiye’de emlak alışı yapabilmek için hukuki bir sözleşme yaparak süreci başlatmış olacağız. Size uygun evi bulmak ve satın almak için gereken her şeyi eksiksiz ve sizin onayınızla yapacağız.

Sözleşmede; alıcı, satıcı, mülk, satın alma fiyatı, ödeme koşulları ve sözleşmedeki diğer sözleşmelerle ilgili tüm detayları yazacağız. Bu satın alma sözleşmesiyle, size uygun mülkü bulduktan sonra mülkten mülke değişiklik gösterebilen depozito ödenmesi gerekecektir.

Tapu Siciline gerekli tüm belgeler için sizin adınıza başvuracağız.

Türk yasaları, Tapu Sicilinde dilinize çevrilmiş tapu senedinin tüm ayrıntılarını size veren ve sorularınızı yanıtlayan devlet onaylı bir tercümanın bulunmasını şart koşmaktadır. O zaman tapuyu kendi adınıza alacaksınız ve Türkiye'deki mülkünüzün gerçek sahibi siz olacaksınız.

Tapu'yu adınıza devretmeden önce tüm vergiler ve tapu masrafları ödenmelidir. Emlak vergileri ve devir bedelleri cari piyasa değerinin yüzde 3'ü (%3) kadardır. (değişebilir sorunuz)

Mülk sahibi ve alıcı resmi bir sözleşme imzalar. Bu sözleşmede ödeme koşullarının ayrıntıları bulunacaktır. Her iki taraf tapu almak için tapu dairesine gider. Latin alfabesi kullanılmayan diller için yeminli bir tercüman gerekecektir.

Gerekli olan belgeler

Alıcı için

 • Yakın tarihli 2 pasaport fotoğrafı
 • 2 pasaport nüshası (pasaport geçerli olmalıdır)
 • Mevcut ev adresi
 • Baba Adı
 • Türk vergi numarası

Satıcı için

 •  1 güncel pasaport fotoğrafı
 •  2 pasaport fotokopisi
 •  Güncel adres
 •  Türk vergi numarası

Temsil yetkisi

Türk makamlarında dolaşmanızı önlemek için, ARYA Emlak’a tapu, su, elektrik, telefon, internet, yaşam Yetkisi (Iskan) için tüm başvuruları adınıza tamamlaması için noter vekaletname ile yetki verebilirsiniz.

Vekaletname vermek için pasaportunuzun aslı ve 2 adet pasaport resminiz olması gerekmektedir.

Türk vergi numarası

Türk vergi numarası, Türkiye'deki yerel vergi dairesine başvurulacaktır. Banka hesabı açmak, tapu transferi ve tüm resmi konularda Türk vergi numarasına ihtiyacınız olacak.

Türk vergi numarasına başvurmak için pasaportunuzun aslı, pasaport fotokopisi, baba ve anne adı, Türkiye'de adres ve telefon numarası gereklidir.

Türkiye'de bir banka hesabı açın

Bir yabancı ​​olarak Türkiye'de kolayca banka hesabı açabilirsiniz. Ülkenizden orijinal pasaport, Türk vergi numarası ve  adres kaydınızın olması gerekmektedir. Adınızı ve adresinizi gösteren bir kayıt belgesi veya fatura olabilir.

Diğer giderler

 • Tapu sicil ücreti mülkün yüzde 3'üne tekabül etmektedir. Kamu bankasına ödenir, tapuda gösterilen miktara göre vergi ödemesi yapılır.
 • Resmi yeminli tercüman noterde yaklaşık 50 €, tapu sicilinde yaklaşık 50 € civarındadır.
 • Vekalet ücreti yaklaşık 170 € 'dur.
 • Yeni elektrik sayacı bağlantı maliyeti yaklaşık 100 €, mevcut bağlantı için maliyeti 50 € civarındadır.
 • Yeni su sayacı bağlantısı 50 €, mevcut bağlantının maliyeti 25 € civarındadır.
 • Emlak vergileri, yerel belediye tarafından belirlenen ve her yıl Mayıs ayının sonundan önce ödenen emlak değerinin yüzde 0,1'i kadardır-
 • Deprem sigortası (DASK) 25 - 60 EUR

Yapılacak işlemleri sizin adınıza yapmamızı ve takip etmemizi isterseniz yaklaşık 700 EUR civarı maliyetle avukatlarımız ve danışmanlarımız yapacaktır.

Ücretli Arya emlak (Sizin adınıza yapmamızı isterseniz) 100 - 250EUR
Ücretli Arya emlak (İkamet izni) 350 TL

Masraflar Arya emlak (Tapu kaydı) 180 EUR

Not: Yukarda yaklaşık değerleri verilen ödemeleri lütfen güncel olarak bizlere sorunuz.

Arya emlak taşınmaz ticaretine yetkili ve devlete kayıtlı yasal bir işletmedir. Tüm işlemlerini yasaların verdiği ücret tarifesine göre yapmaktadır. Mülk alım satımında cari satış fiyatının kdv hariç yüzde dördünü (%4) ve hizmet karşılığında hak etmektedir. Artı katma değer vergisi ilave yapılacaktır.

ARYA emlak siz değerli müşterilerimize danışmanlık verecek profesyonel ekibimizle her daim yanınızda olacaktır, soru ve sorunların çözümleri için iletişime geçmenizi rica ederiz.